• Маєте питання?
  • 098 37 058 17
  • anfilia3@ukr.net
Причини і наслідки стигматизації та дискримінації

Притча

Неподалік від дороги стояло сухе дерево. Якось уночі дорогою йшов крадій. Він побачив удалині силует і подумав, що це стоїть поліцейський біля дороги, злякався і втік.

Увечері цією дорогою йшов закоханий. Він ще здалеку побачив витончений силует і подумав, що це його кохана вже давно на нього зачекалась. Його серце радісно забилось. Він усміхнувся і прискорив кроки.

Наступного дня повз дерево проходила матір з сином. Син наляканий страшними казками, подумав, що біля дороги злочинець, злякався і голосно заплакав. Але дерево залишалось деревом!

Висновок. Світ навколо нас – не такий, як здається. Кожен бачить у однакових речах те, що сам хоче бачити.

—Чи не цим пояснюється ставлення здорових людей до ВІЛ- позитивних та хворих на СНІД?

Ознайомитись:

Закон України «витяги»

про затвердження загальнодержавної

цільової соціальної програми протидії

ВІЛ/СНІДу на 2014 – 2018 роки

20 жовтня 2014 року

№1708 – VІІ

Мета Програми

Метою Програми є зниження рівня захворюваності і смертності від ВІЛ - інфекції/СНІДу, надання якісних і доступних послуг з профілактики та діагностики ВІЛ – інфекції, насамперед представникам груп підвищеного ризику щодо інфікування ВІЛ, послуг з лікування, медичної допомоги, догляду і підтримки людей, які живуть з ВІЛ, у рамках реформування системи охорони здоров'я.

Питання протидії ВІЛ - інфекції/СНІДу є одним із пріоритетних напрямів державної політики у сфері охорони здоров'я і соціального розвитку та предметом міжнародних зобов'язань України у сфері протидії ВІЛ - інфекції/СНІДу, зокрема щодо досягнення цілей розвитку, проголошених у Декларації тисячоліття Організації Об'єднаних Націй та виконання Політичної декларації 2011 року ООН з активізації зусиль для викорінення ВІЛ - інфекції/СНІДу.

За період від реєстрації першого випадку ВІЛ – інфекції у 1987 році до1 січня 2013 року в державі зареєстровано 223 530 випадків ВІЛ – інфекції (з них 36 830 дітей до 14 років), зокрема 56 382 особи із захворюванням на СНІД (з них 1 224 дитини до 14 років). Кількість людей, які живуть з ВІЛ та перебувають під медичним наглядом у закладах охорони здоров'я, становить понад 129 тис осіб, показник поширеності ВІЛ – інфекції – 283,6 особи на 100 тис населення, у більш як 24 тис людей, які живуть з ВІЛ хвороба досягла кінцевої стадії – СНІДу. Показник поширеності СНІДу становить 52,9 особи на 100 ти населення. За період спостереження з 1987 року до 2012 року 28 498 осіб померли від захворювань, зумовлених СНІДом. Зо оціночними даними, на початку 2012 року в Україні проживало 230 тис осіб віком від 15 років, які живуть із ВІЛ, що становить 0, 58 % загальної кількості населення зазначеної категорії.

Кількість зареєстрованих випадків ВІЛ – інфекції щороку збільшується, при цьому рівень доступу до послуг злікування, особливо серед представників груп підвищеного ризику щодоінфікування ВІЛ, є низьким, а отже, рівень смертності від СНІДу залишається високим.

Шляхи і способи розв'язання проблеми

Комплексний підхід до протидії епідемії, який застосовували в рамках виконання Загальнодержавної програми забезпечення профілактики ВІЛ – інфекції , лікування, догляду та підтримки ВІЛ – інфікованих і хворих на СНІД на 2009 – 2013 роки.

Оптимізація системи надання медичної допомоги та соціальних послуг, забезпечення професійної підготовки кадрів;

Дотримання прав людей які живуть з ВІЛ;

Забезпечення доступу населення до послуг з консультування, тестування на ВІЛ – інфекцію та проведення її діагностики;

Формування толерантного ставлення населення до людей, які живуть з ВІЛ, з метою подолання їхньої дискримінації.

:
:
Щоб задати питання, треба зареєструватися, або зайти, якщо вже зареєстровані.